Grote vuurvlinderRups van de nachtpauwoogMoerasparelmoervlinderPaardenbijter
De Vlinderstichting beschermt vlinders en libellen in Nederland. Helpt u ook mee?

Financiële verantwoording 2009

De Vlinderstichting is een ideële stichting die inkomsten verwerft uit donaties, giften en legaten en uit het uitvoeren van projecten. De donatiegelden, giften en legaten worden o.a. ingezet voor het maken en versturen van het tijdschrift Vlinders en voor het coördineren, controleren en beheren van waarnemingen aan de verspreiding van soorten. Tevens wordt hiermee geïnvesteerd in het zodanig beïnvloeden van beleid en beheer dat de leefomstandigheden voor vlinders en libellen duurzaam worden verbeterd.
Het merendeel van de inkomsten is afkomstig van de uitvoering van projecten in opdracht of met subsidie van overheden, terreinbeheerders en particuliere fondsen. Deze inkomsten dekken de kosten die voor de projecten worden gemaakt.
Daarnaast heeft De Vlinderstichting inkomsten uit de verkoop van materialen en uit op (tijdelijk) uitstaand kapitaal rente.

Het hoge positief resultaat over 2009 is grotendeels te danken aan het afronden van diverse grote projecten die over verscheidene jaren zijn uitgevoerd. In dat jaar waren dit veel meer grote projecten dan voorzien waardoor het resultaat beduidend hoger is uitgevallen dan begroot. Verwacht wordt dat een dergelijk hoog resultaat niet snel meer zal voorkomen.

Bij de bestedingen zijn in de post verstrekte subsidies ook de gelden opgenomen die De Vlinderstichting ontvangt van subsidiënten voor projecten die in samenwerking met anderen maar onder regie van De Vlinderstichting worden uitgevoerd. Hiervan wordt een gedeelte doorbetaald aan derden.

De jaarrekening 2009 is in de junivergadering van 2010 van de Raad van Toezicht besproken en goedgekeurd.
Elke drie maanden ontvangt de Raad van Toezicht van de besteding van de inkomsten rapportages ter beoordeling, zodat er een goede analyse kan worden gemaakt van de cijfers in de jaarrekening.
 
BATEN
1 Baten uit eigen fondsenwerving
Donaties 128.000
Giften, legaten en erfstellingen 25.500
Totaal baten uit eigen fondsenwerving 153.500
2 Kosten eigen fondsenwerving
(In)directe verwervingskosten 7.650
Uitvoeringskosten eigen organisatie 88.350
Totaal kosten eigen fondsenwerving - 96.000
3 Netto-resultaat verkopen 63.700
Netto resultaat eigen fondsenwerving 121.200
4 Overige inkomsten
Subsidies en bijdragen 2.713.500
Beschikbaar voor de doelstelling 2.834.700
BESTEDING
1 Eigen activiteiten en verstrekte subsidies 856.900
2 Uitvoeringskosten eigen organisatie 1.564.100
Totaal besteed aan doelstelling 2.421.000
Toevoeging aan bestemmingsreserve 2009 50.000
Toevoeging aan continuïteitsreserve 2009 363.700

 

Laatste wijziging: 31 augustus 2010